Om oss

Vår passion är att hjälpa våra uppdragsgivare få insikter om kunder och marknad så att kommunikation kan nå ut, beröra, engagera och skapa mätbara effekter.
Vi är ett nordiskt kunskapsföretag specialiserade på datadrivna kundinsikter, med mer än 250 kunder i Sverige, Norge, Danmark och Finland.

Marketing Heroes are Born from Insight®

 
 
 

Vårt dream team

 
Anders Niekka, Data Development & Support
anders.niekka@insightone.se
Christofer Jörgensen, Insight Analyst
christofer.jorgensen@insightone.se
Conny Johansson, Head of MIT
conny.johansson@insightone.se
Emelie Löthner, Marketing Coordinator
emelie.lothner@insightone.se
Frida Boman, Head of Analytics and Campaign
frida.boman@insightone.se
Johan Andersson, Data Developer
johan.andersson@insightone.se
Johan Lundin, Insight Solution Director & Partner
johan.lundin@insightone.se
Magnus Rimsby, Insight Director Nordic & Partner
magnus.rimsby@insightone.se
Maria Larsson, Chief Financial Officer
maria.larsson@insightone.se
Markus Jürss, Country Director & Partner
markus.jurss@insightone.se
Mika Bagge, Production Manager
mika.bagge@insightone.se
Olof Henning, Senior Client Manager
olof.henning@insightone.se
Otto Sylvan, Senior Client Manager
otto.sylvan@insightone.se
.,

Jobba hos oss

 
 
 

Nyhetsbrev – Följ oss

* Obligatorisk
Vi finns i Stockholm och Oslo.